Elame ajastul, kus inimesed soovivad valitseda teisi - ent ei suuda valitseda iseennast. Need inimesed kes ütlevad: "ma ei suuda" ja need, kes ütlevad: "ma suudan" - neil mõlemil on õigus. Me ise valime, millega ennast piiritleme ja kui kaugele oma piirid seame. See mida enda võimekusest ja suutlikusest enne igat väljakutset arvame, tuleneb üldiselt sellest kui kaugele me ennast varasemalt mentaalselt sundinud oleme ning millisena me ennast selles olukorras näinud oleme. Inimese arengu suurim vaenlane on meie enda aju, ratsionaalne mõtlemine ja varasemad harjumused. Ega muidu ei öelda, et oleme aju orjad. Niikaua kuni me eelnimetatul domineerida laseme - oleme orjad iseeneses. Sellele järgneb enese mugavusest tekkinud pettumus, pettumusest kadedus, kadedusest viha, vihast kurbus ja sellele järgneb rida psüühilisi häireid ja haiguseid (kes viimasest väitest rohkem huvi tunneb, tasub uurida psühhosomaatiliste haiguste kohta, mis on inimkonnas ligi 70% haiguste tekkepõhjuseks).
Tasub veeta rohkem aega iseendaga ja tähelepanelikult kontrollida, mis mõtete keskel me igapäev lävime. Iga suur idee või leiutis, mis täna on osutunud reaalsuseks - on saanud alguse ühest ainsast mõtte impulssist. Iga püstitatud rekord või saavutus spordis, on algust saanud mõttetasandil ja tippu jõudnud valitud mõtete koondamise ja enesekontrolli abil. Mõttel on jõud - ja mitte ainult positiivsel, vaid ka negatiivsel. Sellest ka põhjus, miks üldiselt inimene ennast negatiivsel perioodil aina sügavamale musta auku kaevab. Inimene muutub vastavalt sellele, mis keskkonnas ja mille keskel ta viibib. Olgu need füüsilisel või vaimsel tasandil.
Tahame rohkem saavutada ja eesmärkidele lähemale jõuda, siis ei tasu otsida jõudu väljaspoolt, vaid iseenesest - sealt, kus algavad meie mõtted. Sealt samast saavad alguse ka kõik erinevad mõjud, mis tingitud meie mõtete ja ideede õnnestumise, ebaõnnestumise korral... ning neid me igapäev kaasas kanname.
Kaspar
No comments:
Post a Comment